14.1.2017 – Staršie mini: V derby so Slovanom oba zápasy víťazne.

Prvý zápas:
Slovan Bratislava – BK Petržalka 20:59 (12:27)
Strelkyne BKP: Kočišová 21 bodov, Ziburová 10 bodov, Prášilová 8 bodov, Bertovičová 6 bodov, Sovová 4 body, Ovečková 4 body, Wolfová 2 body, Cziraková 2 body, Zahatlanová 2 body.
Druhý zápas:
Slovan Bratislava – BK Petržalka 20:35 (6:16)
Strelkyne BKP: Bertovičová 12 bodov, Prášilová 11 bodov, Sovová 6 bodov, Kočišová 4 body, Ovečková 2 body.
V sobotu 14.01.2017 nás čakalo bratislavské derby s naším mestským rivalom Slovanom Bratislava. Priznám sa, že som po vianočných prázdninách (dievčatá mali vyše dvojtýždňovú pauzu od basketbalu) som nevedela presne očakávať, ako bude vyzerať obraz hry na palubovke. V prvom zápase nás dievčatá milo prekvapili, zaslúžene vyhrali vysokým rozdielom nad súperom. Aj napriek tomu, že keby sme premenili všetko čo nám nepadlo spod koša výsledok mohol byť ešte vyšší v náš prospech, dievčatá mali chuť bojovať, brániť a takisto v útoku premieňať koše. Hlavne v druhej a štvrtej štvrtine dievčatá dokázali prestrieľať súpera o 13 a 18 bodov, čo je veľmi chvályhodné. Najväčším bodovým ziskom k víťazstvu prispeli Emmka a Adel, ale výborne im sekundovali aj Veronika so Sofinkou B. Teší nás, že v zápase sa bodovo presadili aj Karin, Miška, Simonka, Melča a najmenšia Sofi :) Avšak všetci vieme, že bez prihrávok, doskokov, získaných lôpt sa koše nedávajú a preto si pochvalu zaslúžia tentokrát všetky hráčky, ktoré boli na ihrisku, bojovali a pomáhali dievčatám, ktoré premieňali koše na body :)
V druhom zápase sa už klasicky prejavila mierna únava a nekoncentrácia, avšak súpera sme dokázali v každej štvrtine prestrieľať aspoň o pár bodov a tým sme si potvrdili víťazstvo z prvého zápasu.
Nedá mi nepochváliť v oboch zápasoch špeciálne Veroniku Prášilovú a Mišku Sovovú, Verču za výborný cit pre hru, premenené trestné hody a Mišku za perfektné doskoky, prihrávky a premenené koše spod koša.
O dva týždne nás čaká súper – Piešťanské čajky, bude to síce boj Dávida s Goliášom, ale verím, že dievčatá sa nevzdajú bez boja a minimálne úlohy, ktoré si stanovíme, splníme.
unnamed