Nedeľa 9.4.2017

BK Petržalka – BO Spartak Myjava 56:60 (18:14, 34:23, 42:48)
Body BKP:
Barbi 18, Lucia 12, Eszter 8, Niky Ciriky 6, Kika 5, Natal 4, Čuči 3.

Zápas sme mali veľmi dobre rozbehnutý, v prvej aj druhej štvrtine sme súpera držali na dištanc a podľa toho skončil aj polčas – vyhrávali sme o 11 bodov. Do druhého polčasu sme ale vstúpili katastrofálne a tretiu tretinu sme prehrali o 17 bodov a to bol začiatok našej prehry. Z druhej strany je prehra o 4 body úspech v porovnaní s minulými výsledkami (49:83, 45:75, 58:86) v tejto sezóne.

10

3 komentárov na “9.4.2017 – Kadetky: So súperkami z Myjavy sme po nádejnom polčase opäť ťahali za kratší koniec.

1. Hlava mi neberie, prečo hrala hráčka BKP, ktorá nechodí na tréningy, nechce hrať basketbal a ani dievčatá ju nechcú v kolektíve? Po jej celkom slušnej premiére v druhej štvrtine na posledných 3:36 minúty (keď ešte súper k nej tak nedostupoval) nasledovali štyri straty lopty z piatich na začiatku osudnej tretej štvrtiny čo bolo jednoduchých darovaných 8 bodov súperovi! Tréner ju vystrieda až 2:46 minúty do konca tretej štvrtiny za stavu 40:41! Ani sa nebudem zmieňovať o tom, že ani nereagoval na ňu počas tých strát (ostatné baby by si to pekne vypočuli – a oni to vidia!) Ale nehádžem v žiadnom prípade vinu na jednu hráčku, prehral celý tím BKP.
    A až neuveriteľne mi vyznie situácia, kde iná hráčka BKP poctivo chodí na väčšinu tréningov, baví ju basketbal, chodí na zápasy aj s mamou a hrá minimálne ak vôbec. Tiež by sme asi nevyhrali ak by aj hrala ale takú odmenu nastúpiť v zápase za poctivú drinu na tréningoch si určite zaslúži!
    Jednoznačne tréner (otec) a hráčka (dcéra) nerobí dobro v celom kolektíve!

1. Súhlasím, dievčat bolo dosť, si myslím, takže nebolo nutné nasilu dopĺňať… Hádam už je jasné, že bez akéhokoľvek tréningu nemá zmysel chodiť na zápas. Iné je ak niekto trénuje niekde inde a príde na zápas, má aspoň individuálne natrénované veci…
      Druhá vec, že teraz nezistíme, ako by to bolo, ak by…. Možno by sme dostali o 20, možno o dva by sme vyhrali. Podľa mňa je dôležité to, aký pocit majú zo zápasu hráčky a tréneri. Ak sa zápas prehrá, ale hráčky urobili všetko pre to, aby čo najlepšie hrali, tak môžu mať zo seba dobrý pocit aj pri prehre. A odmena za tréningy = zápas je tiež motiváciou takže nenastúpenie v celom zápase je povážlivé… Myslím, že bolo dosť systému pokus – omyl a verím, že dievčatá nadviažu na vcelku sa zlepšujúce výkony a budú ďalej bojovať o cenné bodíky a dobrý pocit.